Şirket Profili

Zümrüt toprak temellerini  1972 yılında Yönetim Kurulu Başkanımız  Mustafa Yiğittaşcı tarafından kurulması ile atılmıştır. Tuğla ve kiremit alanında başlayan üretim Çorum'un bir çok yerinde kurulan tuğla, kiremit ve un fabrikası tesisleri ile devam etmiştir.

Zümrüt Toprak 1972 den günümüze kadar kendini ürün, teknoloji ve ar-ge alanında her yıl kendini yenilemiş ve en son 2016 yılında İtalyan  Capaccıolı firmasının kurmuş olduğu otomasyon kurutma teknolojisi ile günlük 750 ton üretim kapasitesine ulaşmıştır.
 

Kuruluşundan günümüze modern çağın gereksimlerine uygun olarak çalışanlarımıza güvenilir heyecan ve gurur veren bir çalışma ortamı yaratarak şirketimizin sürekli başarısında en büyük etken olan çalışan memnuniyetinin  devamlılığını sağlamak; müşterilerinin beklentilerini aşarak karşılayan, topluma topluma karşı sorumlu ve etik değerlere önem veren yüksek nitelikli çalışanlarının bilgi, beceri ve yetkilerini geliştirip; potansiyellerini ortaya çıkartıp ; sürekli üstün performans göstermelerini sağlayarak ,en çok tercih edilen şirket olmak ve bu konumu korumaktır.
 

Her alanda gelişen ve ülkemizin önde gelen bir firması olarak kilden yapılan ürünlerin üretimini  ve bu alanda kendimizi  ürün, ar-ge ,teknoloji, anlamında sürekli yenileyen ülkemizde alternatifi olmayan lider bir firma konumuna erişmektir.